Duyurular

İletişim : 0 332 342 14 44 E-mail: bilgi@ktb.org.tr

Düşük faiz ve oranlarıyla geçtiğimiz sene KOBİ'lere cansuyu olan "TOBB Nefes Kredisi" projesi bu sene 18 aya uzatılan vade ile tekrar başlamıştır.

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği öncülüğünde, Oda ve Borsaların katkılarıyla gerçekleştirilecek yeni Nefes Kredisi için imzalar Başbakan Binali Yıldırım, Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkçi ve TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu'nun katılımıyla 31 Mart Cumartesi günü İzmir'de atılmıştır.

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği ile, ilgili bankalar ve Kredi Garanti Fonu (KGF) arasında imzalanan protokol çerçevesinde yürütülecek olan "Nefes Kredisi" projesine, Konya Ticaret Borsası da kaynak ayırarak üyelerimizin kullanımı için destek vermektedir.

Kredinin brüt faiz oranı aylık %0,99'dur.

Kredi vadesi; ilk 6 ay anapara ödemesiz (üyeler ilk 6 ay kredinin sadece faizini ödeyecek), takip eden 12 ay aylık eşit taksitli olmak üzere toplam 18 aydır.

Kredi azami limiti (grup şirketleri dahil) 200.000TL.'dir.

Kredi başvurusu yapmak isteyen üyelerimiz; Borsamızdan "TOBB Nefes Kredisi Başvurusu İçindir" ibareli faaliyet belgesi aldıktan sonra bu belge ile Ziraat Bankası, Denizbank, Halkbank, Vakıfbank, Ziraat Katılım ve Vakıf Katılım bankalarının herhangi bir şubesine giderek bankanın talep edeceği kredi evrakları ile kredi başvurusu yapabileceklerdir.

Bankaların TOBB Nefes Kredisi için alacağı masraf kefalet oranının % 0,03'ü (onbinde üç) ile sınırlı olacaktır.

Kredi değerlendirmesi başvuru yapılan banka ve KGF tarafından yapılacaktır. Borsamız, kredi talep eden üyelerimiz üzerinde herhangi bir kredi onayına iştirak etmeyecek, referans vermeyecektir.

Nefes kredisi ile ilgili başvuru süreci için irtibat :
Tescil Sicil ve İstatistik Müdürlüğü
Tel : 0 332 342 14 44 (dahili 131)

Diğer Duyurular

Duyuru Arşivi

7143 sayılı "Vergi ve Diğer Bazı Alacakların Yeniden Yapılandırılması ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına İlişkin Kanun" 18.05.2018 tarih ve 30425 sayılı Resmi Gazetede yayımlanarak yürürlüğe g... Devamı

Ülkemizde 2018 yılı hasadı Mayıs ayının ilk haftası Çukurova ve Güneydoğu Anadolu Bölgesinde başlamıştır.

Türkiye genelinde hasat, bugün itibariyle buğday ve arpada %1 seviyesindedir.
Devamı

9-10 Mayıs 2018 tarihlerinde Afrikalı Bakanların, 33 Afrika ülkesinin Büyükelçilerinin ve 100'ü aşkın Afrikalı işadamının katılımı ile gerçekleştirilecek “Türkiye – Afrika Ekonomi Forumu” programını k... Devamı

GK Tarım Ürünleri Lisanslı Depoculuk A.Ş. nezdinde TMO Kırıkkale Şube Müdürlüğü hesabında bulunan buğdaylar Konya Ticaret Borsası Tarımsal Ürün ve Emtia İhtisas Piyasaları (TÜVEİP) ELÜS İşlem Piyasas... Devamı

Altuntaş Lisanslı Depoculuk A.Ş. nezdinde TMO Aksaray Şube Müdürlüğü hesabında bulunan buğdaylar Konya Ticaret Borsası Tarımsal Ürün ve Emtia İhtisas Piyasaları (TÜVEİP) ELÜS İşlem Piyasasında haftada... Devamı