Haberler

İletişim : 0 332 342 14 44 E-mail: bilgi@ktb.org.tr      Tarih : 29.07.2020     Okunma Sayısı : 422

TSE tarafından Konya Ticaret Borsası'na, Covid-19 Güvenli Hizmet Belgesi verildi. Konya Ticaret Borsası Başkanı Hüseyin Çevik, ilk günden itibaren koronavirüs salgınına karşı gerekli önlemleri aldıklarını belirterek, "Üyelerimizi, üreticilerimizi, personelimizi virüsten korumak için önlemlerimiz devam edecek" dedi.

Türk Standartları Enstitüsü (TSE) tarafından, normalleşme sürecinde alınması gereken önlemlere yönelik denetimden geçen firma ve kurumlara "Covid-19 Güvenli Üretim" ve "Covid-19 Güvenli Hizmet" belgeleri verilmeye başlandı. TSE Konya İl Koordinatörlüğü uzmanlarının yaptığı denetimler sonucunda Konya Ticaret Borsası da, TSE COVİD-19 Hijyen, Enfeksiyon Önleme ve Kontrol Belgelendirme Programı şartlarını yerine getirerek, "Covid-19 Güvenli Hizmet Belgesi" almaya hak kazandı.

Konya Organize Sanayi Bölgesi'ndeki İnnopark Konya Teknoloji Geliştirme Merkezi'nde düzenlenen belge takdim törenine Sanayi ve Teknoloji Bakan Yardımcısı Hasan Büyükdede, Konya Valisi Vahdettin Özkan, Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay ve TSE Başkanı Prof. Dr. Adem Şahin de katıldı. Konya Ticaret Borsası adına belgeyi Kalite ve Akreditasyon Sorumlusu A. Tuğba Cantürkoğlu aldı.

COVİD-19 salgınının en az zararla atlatabilmesi için TSE tarafından 'COVİD-19 Hijyen Enfeksiyon Önleme ve Kontrol Kılavuzu' hazırlandığını belirten Sanayi ve Teknoloji Bakan Yardımcısı Hasan Büyükdede, şunları kaydetti: "Bu kılavuz, kurum ve kuruluşlara salgınla mücadelede yol gösterdi. Enstitümüz, kendisine başvuran kuruluşları hazırlamış olduğu kılavuzun içeriğine göre denetledi, standartların sağlanıp sağlanmadığını kontrol etti. Bu doğrultuda, süreci kılavuza uygun şekilde yürüten kurum ve kuruluşlarımıza, Covid19 Güvenli Üretim Belgesi ve Covid-19 Güvenli Hizmet Belgesi verildi."

TSE tarafından Konya Ticaret Borsası'na, "Covid-19 Güvenli Hizmet Belgesi" verilmesiyle ilgili değerlendirmede bulunan KTB Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Çevik, kurum ve kuruluşların virüse karşı gerekli korunma tedbirlerini alması gerektiğini ifade etti.

Çin'in Vuhan kentinde ortaya çıkan ve tüm dünyaya yayılan yeni tip koronavirüs (Covid-19)'un ciddi bir salgın olarak dünyayı tehdit etmeye devam ettiğini ifade eden Çevik, "Küresel boyuttaki bu salgının etkisinden en az zararla için kamu, özel sektör, sivil toplum kuruluşları olarak hepimize önemli görevler düşüyor. Bu kapsamda borsamızda, 'Koronavirüs, alacağımız tedbirlerden güçlü değildir' anlayışı içinde koruyucu önlemleri aldık. Personelimizi, üyelerimizi, üreticilerimizi virüsten korumak için bina giriş ve çıkışlarında, çalışma alanlarında, yemekhane, asansörler, servisler, tuvaletler dahil tüm birimlerde gerekli risk değerlendirilmesini yapıp önlemlerimiz aldık. İlaçlamalar düzenli şekilde yapılırken, el temizliği noktasında da bina giriş ve çıkışlarına kolonya ve antibakteriyel el temizleme jeli konulmuş, ilgili personele maske ve eldiven dağıtılmıştır. Ayrıca bilgilendirme amaçlı uyarı afişleri asılmıştır. TSE uzmanlarının yaptığı denetimler sonucunda da Covid-19 Güvenli Hizmet belgesini aldık. Konya Ticaret Borsası olarak bundan sonra da koronavirüse karşı üzerimize düşen tüm çalışmaları titizlikle sürdüreceğiz" dedi.

Diğer Haberler

Haber Arşivi

Konya Ticaret Borsası'nda gerçekleşen Gong Töreni ile ASLİDAŞ Çumra Şube açılışı ve Hasat Bayramı etkinliğine katılan Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, "Borsalarımızın gelişmesi adına Konya Tica ... Devamı

15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü dolayısıyla açıklama yapan Borsamız Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Çevik, "Türkiye'yi karanlığa dönüştürmek isteyenlerin kendileri yerle yeksan oldu" dedi.
Devamı

Üyelerimizin finansman sorunlarının giderilmesine katkı sağlamak üzere 2020 Nefes Kredisi başlamıştır.

2020 Nefes Kredisi, Cirosu 25 Milyon TL'nin altında olan küçük işletmelerimizin faydal ...
Devamı

Koronavirüs (COVİD-19) salgınına karşı ülkemiz büyük bir mücadele vermektedir.

Bu bakımdan virüsün olumsu etkilerini ortadan kaldırmak için Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın açıkladığ ...
Devamı

Koronavirüs (Covid-19) salgınından etkilenen iş âlemine destek olunması amacıyla İŞKUR tarafından "Kısa Çalışma Ödeneği" başvuruları alınmaya başlanmıştır. Bilindiği üzere kısa çalışma ödeneği; genel ... Devamı