Haberler

İletişim : 0 332 342 14 44 E-mail: bilgi@ktb.org.tr      Tarih : 19.11.2020     Okunma Sayısı : 2324

Konya Valimiz Vahdettin Özkan, Konya Ticaret Borsası'na iade-i ziyarette bulundu.

Ziyarette Konya Ticaret Borsası (KTB) Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Çevik, Borsa Meclis Başkanı M. Namık Köklüsoy ve Yönetim Kurulu üyeleri hazır bulundu.

KTB Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Çevik, borsanın işleyişi ve çalışmaları hakkında Vali Vahdettin Özkan'a bilgi verdi.

1907 yılında kurulan KTB'nin tarıma ve tarımsal ticarete değer kattığını ifade eden Başkan Çevik, "Konya Ticaret Borsası cennet mekan Sultan Abdülhamid Han'ın fermanıyla kurulan Anadolu'nun ilk borsalarındandır. Dünyadaki borsacılık faaliyetlerini ülkemize ve şehrimize uyarlamaya; tarımsal ticareti belirli standartlara ulaştırmaya çalışıyoruz. 2011 yılında açmış olduğumuz elektronik satış salonu spot işlemlere hız, güven ve kalite vurgusuyla yıllık işlem hacimlerine canlılık kazandırmıştır. Borsamız, ülkemiz ve diğer İslam ülkeleri açısından örnek gösterilmektedir. Tarımsal ürün ve emtialar üzerine düzenlenmiş finansal piyasalarını ortaya koyan ve lisanslı depoculuğun da önemi göz önüne alındığında borsamız etkin bir noktadadır" dedi.

Vali Özkan da tarımda, sanayide, üretimde öncü şehir şehri olan Konya'ya hizmet etme adına gerekli iş birliği ve koordinasyon içinde hareket ettiklerini söyledi.

Konya'nın büyük bir tarımsal potansiyeli olduğunu, Konya Ticaret Borsası'nın da bu noktada etkin bir konumda olduğuna dikkat çekerek, KTB Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Çevik nezdinde yönetime ve tüm personele başarılı çalışmaları için teşekkür etti.

Diğer Haberler

Haber Arşivi

"En hızlı büyüyen 100 şirketin" belirlendiği "Türkiye 100" programı 7. dönem başvuruları başladı. Başvuru için son tarih 31 Mart 2021.

2021 yılı TOBB Türkiye 100 programı, Türkiye Odalar v ...
Devamı

Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan tarafından "Milli Ekonomi Güçlü Türkiye" vurgusu ile açıklanan "Ekonomi Reformları Paketi" Makroekonomik Politikalar ve Yapısal Politikalar olmak üzere 2 ana b ... Devamı

Konya iş dünyasını temsil eden Konya Ticaret Odası, Konya Ticaret Borsası, Konya Sanayi Odası ve KONESOB ortak bir açıklama yaparak, vaka sayısında yüksek riskli gruplar arasında yer alan Konya'ya "Te ... Devamı

Konya Ticaret Borsası, online eğitim alan ihtiyaç sahibi öğrencilere dağıtılmak üzere klavyeli tablet desteğinde bulundu.

KTB'den Öğrencilere Tablet Desteği

Türkiye Odalar ve Borsala ...
Devamı

Yeni yatırımlar ve iş fırsatları için Türkiye'ye gelen Kazakistan'daki MTT Holding Yönetim Kurulu Başkanı Temur Medjitov, Konya Ticaret Borsası'nı ziyaret etti.

Kazakistan'dan Borsamıza Zi ...
Devamı