Haberler

İletişim : 0 332 342 14 44 E-mail: bilgi@ktb.org.tr      Tarih : 06.01.2020     Okunma Sayısı : 1982

TOBB ile Halkbank arasında imzalanan Halkbank Paraf Kart Tedarik Zinciri Finansman Projesi kapsamında Konya Ticaret Borsası da Halk Bankası ile protokol imzalandı.

Halkbank ile tedarik zinciri protokolü

Tedarik zincirinin güvenli işlemesi için Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu ve Halkbank Genel Müdürü Osman Arslan'ın katılımıyla Tedarik Zinciri Finansman Program Lansmanı gerçekleştirildi.

Tedarik Zinciri Finansman Programı kapsamında Konya Ticaret Borsası (KTB) Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Çevik, Halk Bankası Bölge Koordinatörü Sinan Gezenerler ve Halkbank Selçuklu Ticari Şube Müdürü Süleyman Kayan ile bir araya gelerek protokol imzaladı.

Satıcıya tahsilat güvencesi, alıcıya da 18 aya kadar vade imkanıyla ödeme esnekliği sunan anlaşmadan TOBB çatısı altındaki 1,5 milyon işletme yararlanabilecek.

ÇEVİK: İŞLETMELERİ RAHATLATACAK FİNANSMAN

KTB Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Çevik, "Protokol ile alıcı ve satıcının güven içinde alışveriş yapmasının önü açılıyor. Satılan mal bedeli, tahsilat riski taşımadan, Halkbank garantisiyle, peşin ya da taksitli alınacak. Mal almak isteyen de bankadan kredi bulma veya satıcının kendi çek-senedini kabul edip etmeme derdine düşmeyecek. Bu kartla malını alacak ve ödemesini de 1,5 yıla ulaşan esnek vadelendirmeyle yapacak" dedi.

ÖZER: REEL SEKTÖRE DESTEK VERİYORUZ

Halk Bankası İç Anadolu Bölge Müdürü Gazi Hasan Özer de söz konusu anlaşmayla tedarik zincirinde satıcıya tahsilat garantisi ve alıcıya 18 aya kadar vadeli ödeme esnekliği getirdiklerini vurguladı. Özer, "Bu anlaşma ile yapılacak satın alımlarda, esnek taksit ve vade imkanı sağlanacak. Borsa üyesi alıcı ve satıcılar arasındaki nakit akışını düzenleyecek olan bu hizmetlerimizle, tedarik zincirinde tüm ticari işlemler Halkbank güvencesi ve Paraf avantajlarıyla gerçekleştirilecek. Daha fazla üretim, daha fazla istihdam ve ihracat için reel sektöre destek veriyoruz" diye konuştu.

ANLAŞMA İLE SATICI VE ALICI FİRMALAR İÇİN SAĞLANAN AVANTAJLAR

- Satıcı firmalar, peşin, taksitli veya vadeli mal ve hizmet satışı ve müşterilerin nakit döngülerine göre 4 farklı modelde çoklu vadede POS ile satış yapma imkanı elde edecek.
- Para transferi, çek, senet, teminat mektubu yerine Paraf Ticari Kredi Kartları ile tahsilatın yapılması sayesinde operasyonel risk ve finansman maliyetleri ortadan kalkacak.
- Sadece satıcı firma özelinde kullanılabilecek özel Paraf Ticari Kredi Kartı limiti ile satıcı firmaların tahsilatları güvence altına alınacak. Gerektiğinde kapalı devre çalışan, sadece üye iş yerinde geçerli limit tanımı ile müşteri sadakati sağlanacak.
- POS satışlarından oluşan tutarların teminat olarak kabul edilmesiyle daha uygun maliyetli kredi imkanının yanı sıra muhasebe ve kayıt kolaylığı tanınacak.
- Alıcı firmalar ise finansmana kolay erişim imkanı sağlarken, maliyetsiz, vadeli mal alma fırsatı elde edecek.
- Mal ve hizmet alımlarında 540 güne varan taksit, vade veya esnek vade imkanının yanı sıra kredi, çek, senet, teminat mektubu yerine Paraf Ticari Kredi Kartları ile kolay ve uygun maliyetli ticaret imkanı sağlanacak ve nakit taşıma riski gibi operasyonel riskler ortadan kalkacak.

Diğer Haberler

Haber Arşivi

"En hızlı büyüyen 100 şirketin" belirlendiği "Türkiye 100" programı 7. dönem başvuruları başladı. Başvuru için son tarih 31 Mart 2021.

2021 yılı TOBB Türkiye 100 programı, Türkiye Odalar v ...
Devamı

Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan tarafından "Milli Ekonomi Güçlü Türkiye" vurgusu ile açıklanan "Ekonomi Reformları Paketi" Makroekonomik Politikalar ve Yapısal Politikalar olmak üzere 2 ana b ... Devamı

Konya iş dünyasını temsil eden Konya Ticaret Odası, Konya Ticaret Borsası, Konya Sanayi Odası ve KONESOB ortak bir açıklama yaparak, vaka sayısında yüksek riskli gruplar arasında yer alan Konya'ya "Te ... Devamı

Konya Ticaret Borsası, online eğitim alan ihtiyaç sahibi öğrencilere dağıtılmak üzere klavyeli tablet desteğinde bulundu.

KTB'den Öğrencilere Tablet Desteği

Türkiye Odalar ve Borsala ...
Devamı

Yeni yatırımlar ve iş fırsatları için Türkiye'ye gelen Kazakistan'daki MTT Holding Yönetim Kurulu Başkanı Temur Medjitov, Konya Ticaret Borsası'nı ziyaret etti.

Kazakistan'dan Borsamıza Zi ...
Devamı