Haberler

İletişim : 0 332 342 14 44 E-mail: bilgi@ktb.org.tr      Tarih : 13.01.2021     Okunma Sayısı : 2005

Konya Ticaret Borsası, online eğitim alan ihtiyaç sahibi öğrencilere dağıtılmak üzere klavyeli tablet desteğinde bulundu.

KTB'den Öğrencilere Tablet Desteği

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) öncülüğünde ihtiyaç sahibi öğrenciler için başlatılan tablet bilgisayar kampanyasına Konya Ticaret Borsası (KTB) de destek verdi.

KTB Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Çevik, tabletleri Konya İl Milli Eğitim Müdürü Seyit Ali Büyük'e teslim etti.

KTB Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Çevik, pandemi sürecinde online eğitim gören, maddi imkanı olmayan öğrenciler için, TOBB öncülüğünde başlatılan kampanya kapsamında 112 klavyeli tablet temin ettiklerini ve öğrencilere ulaştırılmak üzere İl Milli Eğitim Müdürlüğüne teslim ettiklerini söyledi.

"Öğrencilerimiz geleceğimizin güvencesidir" diyen Çevik, şunları söyledi: "Türkiye'deki 365 Oda ve Borsa olarak online eğitim gören ancak bilgisayar ya da tablet alacak maddi imkânı bulunmayan öğrencilerimize, klavyeli tablet hediye etmeye karar verdik. Bu anlamda Konya Ticaret Borsası olarak da önemli bir kampanyaya imza atmaktan son derece mutluyuz. Kampanyayı başlatan başta TOBB Başkanımız Rifat Hisarcıklıoğlu olmak üzere, destek veren herkese teşekkür ediyorum. İnşallah öğrencilerimiz bu tabletlerle derslerinde başarılı olacaklar ve geleceğin Büyük ve Güçlü Türkiye'sinde donanımlı ve bilgili bireyler olarak yerlerini alacaklar."

Eğitime verdikleri destekleri için KTB'ye teşekkür eden Konya İl Milli Eğitim Müdürü Seyit Ali Büyük de, "Bu tablet bilgisayarlarla öğrenciler çok daha iyi bir eğitim alacaklar. Bu anlamlı katkının tüm hayırseverlere örnek olması temennisinde bulunuyorum" dedi.

Diğer Haberler

Haber Arşivi

"En hızlı büyüyen 100 şirketin" belirlendiği "Türkiye 100" programı 7. dönem başvuruları başladı. Başvuru için son tarih 31 Mart 2021.

2021 yılı TOBB Türkiye 100 programı, Türkiye Odalar v ...
Devamı

Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan tarafından "Milli Ekonomi Güçlü Türkiye" vurgusu ile açıklanan "Ekonomi Reformları Paketi" Makroekonomik Politikalar ve Yapısal Politikalar olmak üzere 2 ana b ... Devamı

Konya iş dünyasını temsil eden Konya Ticaret Odası, Konya Ticaret Borsası, Konya Sanayi Odası ve KONESOB ortak bir açıklama yaparak, vaka sayısında yüksek riskli gruplar arasında yer alan Konya'ya "Te ... Devamı

Yeni yatırımlar ve iş fırsatları için Türkiye'ye gelen Kazakistan'daki MTT Holding Yönetim Kurulu Başkanı Temur Medjitov, Konya Ticaret Borsası'nı ziyaret etti.

Kazakistan'dan Borsamıza Zi ...
Devamı

Konya Ticaret Borsası, Ziraat Bankası ile "Bankkart Başak Tedarik Zinciri Finansmanı" protokolü imzaladı. İmzalanan protokol ile tedarik zincirlerinde finansman kaynaklı yaşanan aksaklıklar ve tahsila ... Devamı