Haberler

İletişim : 0 332 342 14 44 E-mail: bilgi@ktb.org.tr      Tarih : 13.01.2021     Okunma Sayısı : 9330

Konya Ticaret Borsası, online eğitim alan ihtiyaç sahibi öğrencilere dağıtılmak üzere klavyeli tablet desteğinde bulundu.

KTB'den Öğrencilere Tablet Desteği

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) öncülüğünde ihtiyaç sahibi öğrenciler için başlatılan tablet bilgisayar kampanyasına Konya Ticaret Borsası (KTB) de destek verdi.

KTB Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Çevik, tabletleri Konya İl Milli Eğitim Müdürü Seyit Ali Büyük'e teslim etti.

KTB Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Çevik, pandemi sürecinde online eğitim gören, maddi imkanı olmayan öğrenciler için, TOBB öncülüğünde başlatılan kampanya kapsamında 112 klavyeli tablet temin ettiklerini ve öğrencilere ulaştırılmak üzere İl Milli Eğitim Müdürlüğüne teslim ettiklerini söyledi.

"Öğrencilerimiz geleceğimizin güvencesidir" diyen Çevik, şunları söyledi: "Türkiye'deki 365 Oda ve Borsa olarak online eğitim gören ancak bilgisayar ya da tablet alacak maddi imkânı bulunmayan öğrencilerimize, klavyeli tablet hediye etmeye karar verdik. Bu anlamda Konya Ticaret Borsası olarak da önemli bir kampanyaya imza atmaktan son derece mutluyuz. Kampanyayı başlatan başta TOBB Başkanımız Rifat Hisarcıklıoğlu olmak üzere, destek veren herkese teşekkür ediyorum. İnşallah öğrencilerimiz bu tabletlerle derslerinde başarılı olacaklar ve geleceğin Büyük ve Güçlü Türkiye'sinde donanımlı ve bilgili bireyler olarak yerlerini alacaklar."

Eğitime verdikleri destekleri için KTB'ye teşekkür eden Konya İl Milli Eğitim Müdürü Seyit Ali Büyük de, "Bu tablet bilgisayarlarla öğrenciler çok daha iyi bir eğitim alacaklar. Bu anlamlı katkının tüm hayırseverlere örnek olması temennisinde bulunuyorum" dedi.

Diğer Haberler

Haber Arşivi

15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü dolayısıyla açıklama yapan Konya Ticaret Borsası Başkanı Hüseyin Çevik, "FET֒cüler tarafından gerçekleştirilen hain girişim Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdo ... Devamı

Bazı Alacakların Yeniden Yapılandırılması İle Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına İlişkin Kanun, 9 Haziran 2021 tarih ve 31506 sayılı Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe girdi.

Bu kanun ...
Devamı

Konya Ticaret Borsası'nda, 2020/2021 hasat sezonunun ilk mahsul arpası işlem gördü.

Türkiye'nin tahıl ambarı konumundaki Konya Ovası'nda yetiştirilen ilk mahsul arpa, Elektronik Satış Salonu ...
Devamı

Koronavirüs salgınının ekonomik etkilerinin sınırlanmasına katkı sunmak ve KOBİ'lere uygun koşullarda finansman desteği sağlamak amacıyla "2021 Nefes Kredisi", Bankaların katılımı ile TOBB ve KGF iş b ... Devamı

"En hızlı büyüyen 100 şirketin" belirlendiği "Türkiye 100" programı 7. dönem başvuruları başladı. Başvuru için son tarih 31 Mart 2021.

2021 yılı TOBB Türkiye 100 programı, Türkiye Odalar v ...
Devamı