Haberler

İletişim : 0 332 342 14 44 E-mail: bilgi@ktb.org.tr      Tarih : 18.03.2021     Okunma Sayısı : 1319

"En hızlı büyüyen 100 şirketin" belirlendiği "Türkiye 100" programı 7. dönem başvuruları başladı. Başvuru için son tarih 31 Mart 2021.

2021 yılı TOBB Türkiye 100 programı, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) öncülüğünde, Vodafone Business sponsorluğunda, Türkiye Ekonomi Politikaları Araştırma Vakfı (TEPAV) ve TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi (TOBB ETÜ) iş birliğinde düzenleniyor.

Türkiye 100 ile Türkiye'nin hızlı büyüyen şirketlerinin başarılarına küresel ölçekte dikkat çekerek küresel bağlantılarını kuvvetlendirmek başarı hikayelerinin ulusal ve uluslararası yazılı ve görsel basında yer almasını sağlayarak doğru iş ortaklarına, yeni müşterilere ve yatırımcılara erişimlerini kolaylaştırmak hedeflenmektedir.

Türkiye 100 programında dereceye giren şirketler tamamen objektif kriterlere dayanılarak tespit edilmektedir. Satış gelirleri artış hızının temel performans kriteri olduğu değerlendirmelerde, en yüksek satış gelirleri artış hızını yakalayan şirket birinciliği almaktadır.

2020 yılında TOBB Türkiye 100 ödül töreni TOBB Başkanı M. Rifat HİSARCIKLIOĞLU ve Ticaret Bakanı Ruhsar PEKCAN'ın katılımlarıyla, pandemi koşulları sebebi ile online olarak düzenlendi ve Türkiye'nin en hızlı büyüyen ilk 100 şirketi ödüllerini aldı.

2021 yılında Vodafone'un katkıları ile düzenlenecek TOBB Türkiye 100 programında şirketlerin 2017-2019 dönemindeki yıllık ortalama satış gelirlerinin artış hızı dikkate alınacak.

Başvuru kriterini sağlayan şirketler büyüme hızlarına göre sıralanacak, en hızlı büyüyen şirket birinciliği alacak.

TOBB Türkiye 100'e katılmak isteyen ve aşağıdaki koşulları sağlayan şirketlerin başvuruları kabul edilecektir.

" 31 Aralık 2016 ve öncesinde kurulan,
" 2017 yılında en az 500 bin TL satış geliri olan,
" 2019 yılında en az 1,5 milyon TL satış geliri olan,
" 2017-2019 döneminde satış gelirlerini en az yüzde 10 oranında arttıran,
" 2020 döneminde en az 10 çalışana sahip, şirketler başvuru yapabilir.

Ayrıca;

" Başvuracak şirketlerin merkezlerinin Türkiye'de bulunması gereklidir.
" Kamu ortaklığı ve/veya halka açık olan şirketlerin başvuruları geçerli sayılmaz.
" Yurtdışı merkezli bir şirketin Türkiye şubesinin başvurusu geçerli sayılmaz.
" Hisselerinin yüzde 51'inden fazlası halka açık başka bir şirkete ya da bir kamu şirketine ait olan şirketlerin başvuruları geçerli sayılmaz.
" Kâr amacı gütmeyen şirketlerin başvuruları geçerli sayılmaz.
" Franchise işletmelerinin başvuruları geçerli sayılmaz.
" Otomobil galerileri, kuyumcular, döviz şirketleri, bankalar, enerji dağıtım şirketleri ve elektrik, gaz, akaryakıt ve su sağlayıcıların başvuruları geçerli sayılmaz.
" Holdinglerin başvuruları geçerli sayılmaz; bir holdingin çatısı altındaki şirketler başvurabilir.
" Ortaklar arasında Türkiye dışındaki ülkelerin vatandaşları (gerçek ve tüzel kişiler) olan şirketler başvurabilir.

Detaylı bilgiye ve başvuru sayfasına https://turkiye100.tobb.org.tr adresinden ulaşılabilir.

Diğer Haberler

Haber Arşivi

Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan tarafından "Milli Ekonomi Güçlü Türkiye" vurgusu ile açıklanan "Ekonomi Reformları Paketi" Makroekonomik Politikalar ve Yapısal Politikalar olmak üzere 2 ana b ... Devamı

Konya iş dünyasını temsil eden Konya Ticaret Odası, Konya Ticaret Borsası, Konya Sanayi Odası ve KONESOB ortak bir açıklama yaparak, vaka sayısında yüksek riskli gruplar arasında yer alan Konya'ya "Te ... Devamı

Konya Ticaret Borsası, online eğitim alan ihtiyaç sahibi öğrencilere dağıtılmak üzere klavyeli tablet desteğinde bulundu.

KTB'den Öğrencilere Tablet Desteği

Türkiye Odalar ve Borsala ...
Devamı

Yeni yatırımlar ve iş fırsatları için Türkiye'ye gelen Kazakistan'daki MTT Holding Yönetim Kurulu Başkanı Temur Medjitov, Konya Ticaret Borsası'nı ziyaret etti.

Kazakistan'dan Borsamıza Zi ...
Devamı

Konya Ticaret Borsası, Ziraat Bankası ile "Bankkart Başak Tedarik Zinciri Finansmanı" protokolü imzaladı. İmzalanan protokol ile tedarik zincirlerinde finansman kaynaklı yaşanan aksaklıklar ve tahsila ... Devamı