Haberler

İletişim : 0 332 342 14 44 E-mail: bilgi@ktb.org.tr      Tarih : 14.06.2022     Okunma Sayısı : 146

Konya Büyükşehir Belediyesi tarafından Ankara'da düzenlenen "Konya Günleri" etkinliğine Borsamız da katıldı. Etkinlikte Konya Ticaret Borsası'nın faaliyetleri ve çalışmaları hakkında bilgi verildi, Konya'nın geleneksel lezzeti olan bulgur ikram edildi.

Konya kültürünün ziyaretçilerle buluştuğu, Ankara'daki "Konya Günleri" etkinliği vatandaşların yoğun ilgisiyle gerçekleşti.

Ankara Millet Bahçesi'nde Konya'nın kendine özgü kültürünün, sanatının ve özel tatlarının ziyaretçilerle buluşturulduğu "Konya Günleri"nin açılışı Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Konya Valisi Vahdettin Özkan, Büyük Birlik Partisi Genel Başkanı Mustafa Destici, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Leyla Şahin Usta, milletvekilleri, belediye başkanları ile çok sayıda Konyalı bürokrat ve sivil toplum kuruluşu temsilcilerinin katılımıyla yapıldı.

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, başkentte ilk kez düzenledikleri ve 4 gün süren etkinlikte; Konya'nın ilçeleri ile birlikte kültürel zenginliklerinin, tarihi dokusunun ve yöresel yemeklerinin tanıtıldığını söyledi. Başkan Altay, "Destek veren başta esnafımız olmak üzere bütün kurum ve kuruluşlara şükranlarımı sunuyorum. 4 gün boyunca Ankaralılara ve Ankara'da memleket hasreti çeken Konyalı hemşehrilerimize şehrimizin somut ve soyut güzelliklerini yaşatmaya çalıştık. Hemşehrilik hukukumuzun gelişmesine katkı sağlayan Konya Günleri'ni her yıl düzenli olarak yapmayı planlıyoruz. Katkı veren herkesten Allah razı olsun" diye konuştu.

Konya Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen etkinliğe Konya Ticaret Borsası da katıldı. Borsamız tarafından kurulan stantta tarımsal üretim ve ticareti hakkında bilgi verilerek, Konya'nın geleneksel lezzeti olan bulgur ikramında bulundu.

Buğday ambarı olan Konya'da, bardakta buğday dağıtarak bir farkındalık oluşturduklarını belirten Borsamız Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Çevik, yerli, milli ve sağlıklı olan her şeyin kıymetinin bilinmesi gerektiğinin altını çizdi. Konya'nın yöresel ürünü olan bulgur ikramını bu amaçla önemsediklerini belirten Çevik, "Etkinlikte bulgur ikramına ilgi bizleri çok mutlu etti. Konya Ticaret Borsası olarak bu tür etkinliklerde geleneksel kültürümüzü ve lezzetlerimizi tanıtmaya devam edeceğiz" dedi.

Diğer Haberler

Haber Arşivi

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) öncülüğünde Türkiye Ekonomi Politikaları Araştırma Vakfı (TEPAV) ve TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi (TOBB ETÜ) işbirliğinde, 2011 yılından bu yana Türk ... Devamı

Konya Büyükşehir Belediyesi tarafından bu yıl 9'uncusu gerçekleştirilen Konya Bilim Festivali'nde stant açarak Borsamız çalışmaları, faaliyetleri hakkında bilgi verdik, bulgur ikramında bulunduk.
< ...
Devamı

Kazakistan Ticaret ve Entegrasyon Bakanlığı ve Avrasya Ticaret Sistemi (ETS) Ticaret Borsası'ndan gelen heyet, Konya Ticaret Borsası'nı ziyaret etti.

Kazakistan Ticaret ve Entegrasyon Baka ...
Devamı

Konya Ticaret Borsası'nda, 'ELÜS, Lisanslı Depoculuk ve TÜRİB Tanıtım Toplantısı' gerçekleştirildi. Toplantıda sistemin işleyişiyle ilgili istişarede bulunuldu.

Konya Ticaret Borsası (KTB)' ...
Devamı

Konya Ticaret Borsası'nı ziyaret eden Tarım ve Orman Bakanı Prof. Dr. Vahit Kirişci, Elektronik Satış Salonu'nda gong törenine katıldı, üretici ve sektör temsilcileriyle bir araya gelerek istişarelerd ... Devamı