Haberler

İletişim : 0 332 342 14 44 E-mail: bilgi@ktb.org.tr      Tarih : 24.06.2022     Okunma Sayısı : 1058

Konya Büyükşehir Belediyesi tarafından bu yıl 9'uncusu gerçekleştirilen Konya Bilim Festivali'nde stant açarak Borsamız çalışmaları, faaliyetleri hakkında bilgi verdik, bulgur ikramında bulunduk.

Konya Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen 9. Konya Bilim Festivali, Türkiye'nin en büyük bilim merkezi olan Konya Bilim Merkezi'nde ziyaretçilere kapılarını açtı. 23-26 Haziran 2022 tarihlerinde kapılarını açacak Konya Bilim Festivali'nin açılışına katılan Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay ile birlikte açılıştan önce alanda kurulan stantları gezdi. Seçkin kurum ve kuruluşların yer aldığı Konya Bilim Festivali'nde Milli Teknoloji Hamlesinin gururu; TÜBİTAK, ASELSAN, HAVELSAN, ASELSAN KONYA, ROKETSAN, BAYKAR, TUSAŞ gibi önemli savunma sanayi ve bilim-teknoloji kuruluşları da katıldı. Ayrıca yerli ve milli teknolojiler ile İnsansız Hava Aracı (İHA) Bayraktar gibi araçlar da her yıl olduğu gibi meraklılarıyla buluştu.

BAKAN VARANK: KONYA, BİLİMİN VE TEKNOLOJİNİN DE ŞEHRİ
Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, 8 yıl önce açılışını yaptıkları Türkiye'nin ilk ve en büyük bilim merkezinin ihtişamı karşısında çok heyecanlandığını hatırlatarak, o gün yaşadığı bu heyecanın şimdi bir gurura dönüştüğünü ifade etti. Konya'da yaktıkları bilim ve teknoloji meşalesinin ülkenin dört bir köşesine yayıldığını, yaktıkları meşale ile milyonlarca gencin bilim ve teknoloji sevdasıyla aşılandığını kaydeden Bakan Varank, "Çığ gibi büyüyen bu sevda bugün meydanlara sığmaz oldu. İlmin, irfanın ve hoşgörünün şehri Konya, bilimin ve teknolojinin de şehri olduğunu bugün bize bir kez daha kanıtlamış oldu. 9.'sunu düzenlediğimiz bu festivalde emeği geçen başta Konya Büyükşehir Belediye Başkanımız olmak üzere bütün arkadaşlarımıza yürekten teşekkür ediyorum" dedi.

BAŞKAN ALTAY: AMACIMIZ MİLLİ VE YERLİ BİR NESİL OLUŞTURMAK
Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay da, "Burada özellikle çocuklarımız için etkinlik alanları oluşturduk. Çünkü onların teknolojiyi sadece seyretmelerini değil, bizzat içinde bulundukları etkinliklerle yaşamalarını arzu ediyoruz. Aslında burada yapmaya çalıştığımız şey geleceğin büyük Türkiye'sini inşa edecek milli ve yerli bir nesil oluşturmak. Onun için bugün burada bulunan tüm ailelere sonsuz şükranlarımı sunuyorum. Çünkü bu çocuklar çok daha güçlü bir Türkiye inşa edecekler" diye konuştu.

KONYA TİCARET BORSASI FESTİVALDE YER ALDI
Festivalde Konya Ticaret Borsası da stant açtı. Ziyaretçilerin yoğun ilgi gösterdiği standımızda 1907 yılında kurulan Borsa'nın tarımsal üretim ve ticareti noktasında önemi anlatıldı, laboratuvar, lisanslı depoculuk çalışmaları, faaliyetleri hakkında bilgi verildi. Gençlere buğdayın un haline geliş süreci uygulamalı olarak anlatıldı. Konya'nın geleneksel lezzeti olan bulgur ikramında bulunuldu.

Diğer Haberler

Haber Arşivi

Elektronik Ürün Senedi (ELÜS) işlem faaliyetlerini yürütmek üzere yeniden yapılanan BorsaKonya Ürün Piyasası Aracı Kurumu (ÜPAK) AŞ, tarımsal emtia işlem piyasasına hız ve derinlik getirecek, daha faz ... Devamı

Selçuklu Belediye Başkanı Ahmet Pekyatırmacı, Karatay Belediye Başkanı Hasan Kılca ve Meram Belediye Başkanı Mustafa Kavuş, Konya Ticaret Borsası (KTB) Şubat Ayı Meclis Toplantısı'na katıldı.

...
Devamı

Konya Ticaret Borsası'nın ev sahipliğinde Konya il/ilçe Oda/Borsa Başkanları İstişare Toplantısına katılan TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu, oda/borsa başkanları ile birlikte çalışarak, Türk özel ... Devamı

Konya Ticaret Borsası Ekim Ayı Meclis Toplantısı'nda iş adamlarıyla buluşan Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, "Tarım şehri, tarımın başkenti olduğumuzu her platforma vurgulamaya ça ... Devamı

Konya Ticaret Borsası Meclisi Ekim Ayı Toplantısı gerçekleştirildi. Konya Ticaret Borsası Meclis Başkanı Mehmet Büyükalim'in açtığı toplantıda, soykırıma dönüşen Gazze'ye yönelik saldırıları dolayısıy ... Devamı