Haberler

İletişim : 0 332 342 14 44 E-mail: bilgi@ktb.org.tr      Tarih : 01.07.2022     Okunma Sayısı : 287

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) öncülüğünde Türkiye Ekonomi Politikaları Araştırma Vakfı (TEPAV) ve TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi (TOBB ETÜ) işbirliğinde, 2011 yılından bu yana Türkiye'nin en hızlı büyüyen şirketlerini belirlemek üzere düzenlenen "TOBB Türkiye 100" programı 2019-2021 dönemi başvuruları başladı.

Türkiye 100 ile Türkiye'nin hızlı büyüyen şirketlerinin başarılarına küresel ölçekte dikkat çekerek küresel bağlantılarını kuvvetlendirmek başarı hikayelerinin ulusal ve uluslararası yazılı ve görsel basında yer almasını sağlayarak doğru iş ortaklarına, yeni müşterilere ve yatırımcılara erişimlerini kolaylaştırmak hedeflenmektedir.

Türkiye 100 programında dereceye giren şirketler tamamen objektif kriterlere dayanılarak tespit edilmektedir. Satış gelirleri artış hızının temel performans kriteri olduğu değerlendirmelerde, en yüksek satış gelirleri artış hızını yakalayan şirket birinciliği almaktadır.

2021 yılında TOBB Türkiye 100 ödül töreni; Ticaret Bakanımız Mehmet Muş ve çok sayıda Oda-Borsa Başkanı ile TOBB Başkanımız M. Rifat Hisarcıklıoğlu'nun ev sahipliğinde Ankara'da düzenlenen törenle açıklanmıştı.

2022 yılında düzenlenecek olan TOBB Türkiye 100 programında daşirketlerin 2019 - 2021 dönemindeki yıllık ortalama satış gelirlerinin artış hızı dikkate alınacak, başvuru kriterini sağlayan şirketler büyüme hızlarına göre sıralanacak, en hızlı büyüyen şirket birinciliği alacaktır.

Türk özel sektörünün dünyayla olan bağlantılarının kuvvetlendirilmesine imkan sağlayacak olan 2022 Türkiye 100 Programına aşağıda sıralanan kriterleri sağlayan şirketlerin başvuruları kabul edilecektir;
• 31 Aralık 2018 ve öncesinde kurulan,
• 2019 yılında en az 1 milyon TL satış gelirine sahip,
• 2021 yılında en az 2 milyon TL satış gelirine sahip,
• 2019 - 2021 döneminde satış gelirlerini en az yüzde 10 oranında arttıran şirketler,
• 2021 döneminde en az 10 çalışana sahip

Ayrıca;
• Başvuracak şirketlerin merkezlerinin Türkiye’de bulunması gereklidir.
• Kamu ortaklığı ve/veya halka açık olan şirketlerin başvuruları geçerli sayılmaz.
• Yurtdışı merkezli bir şirketin Türkiye şubesinin başvurusu geçerli sayılmaz.
• Hisselerinin yüzde 51’inden fazlası halka açık başka bir şirkete ya da bir kamu şirketine ait olan şirketlerin başvuruları geçerli sayılmaz.
• Kar amacı gütmeyen şirketlerin başvuruları geçerli sayılmaz.
• Franchise işletmelerinin başvuruları geçerli sayılmaz.
• Otomobil galerileri, kuyumcular, döviz şirketleri, bankalar, enerji dağıtım şirketleri ve elektrik, gaz, akaryakıt ve su sağlayıcıların başvuruları geçerli sayılmaz.
• Holdinglerin başvuruları geçerli sayılmaz; bir holdingin çatısı altındaki şirketler başvurabilir.
• Ortakları arasında Türkiye dışındaki ülkelerin vatandaşları (gerçek ve tüzel kişiler) olan şirketler başvurabilir.

Başvuruların en geç 30 Temmuz 2022 tarihine kadar https://turkiye100.tobb.org.tr üzerinden yapılması gerekmektedir.

Diğer Haberler

Haber Arşivi

Konya İl ve İlçeleri Meclis Üyeleri İstişare Toplantısı'na katılan Konya Ticaret Borsası Başkanı Hüseyin Çevik, tarımsal üretim ve ticaretinin aksamaması, ülkemizin gıda krizi yaşamaması için büyük ga ... Devamı

Konya Ticaret Borsası'nda meclis üyeleri ile bir araya gelen TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu, "Gelecekte dünyayı besleyen ülke dünyanın lideri olacak. Gelecek tarım-hayvancılık sektöründe" dedi.< ... Devamı

TOBB Oda- Borsa Akreditasyon Sistemi kapsamında Konya Ticaret Borsası, en yüksek puan ile A seviyesinde "TOBB Akreditasyon Sertifikası" alarak yine birinci oldu.

Konya Ticaret Borsası, hiz ...
Devamı

Ticaret Bakanı Mehmet Muş, Konya Ticaret Borsası Elektronik Satış Salonu'ndaki Gong Töreni'ne katıldı. Borsa'nın lisanslı depo yatırımı ASLİDAŞ'ı da ziyaret eden Bakan Muş, Konya'nın modern borsacılık ... Devamı

Tarım ve Orman Bakan Yardımcısı İbrahim Yumaklı, Konya Ticaret Borsası'nda gerçekleşen Gong Töreni ile ASLİDAŞ Merkez ve Çumra Şubesini ziyaret etti.

Tarım ve Orman Bakan Yardımcısı İbrahim ...
Devamı