Haberler

İletişim : 0 332 342 14 44 E-mail: bilgi@ktb.org.tr      Tarih : 05.11.2022     Okunma Sayısı : 223

Konya Ticaret Borsası'nda Meslek Komiteleri ve Meclis Üyeleri seçimleri tamamlandı. Geçtiğimiz Cumartesi günü gerçekleşen Meslek Komiteleri ve Meclis Üyeleri seçimleri olgunlukla, huzur ve sakin bir ortamda gerçekleştirildi.

Seçimlerde 10 meslek komitesinden 29 asil, 29 yedek üye Meclis'e, 39 asil ve 39 yedek üye de meslek komitelerine seçildi.

AK Parti İl Başkanı Hasan Angı, Konya Ticaret Odası Başkanı Selçuk Öztürk, Konya Sanayi Odası Başkanı Memiş Kütükcü ve tarım paydaşları hayırlı olsun ziyaretinde bulundu. Seçimlere gösterilen ilgiden dolayı üyelere teşekkür eden Konya Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Çevik, organ seçimlerinin komitelere, tarım ve hayvancılık sektörüne, Konya'mıza ve ülkemize hayırlı olmasını diledi.

Çevik, "Demokrasi, kardeşlik ve huzur içinde yaptığımız seçimler sonucunda üyelerimizin takdiri meslek komitelerine, meclis üyeliklerine yansımıştır. Hizmet yarışında olan tüm arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum. Komitelerde, mecliste yer alacak tüm arkadaşlarımız sektöründe başarılı, deneyimi yüksek kişiler. Bugüne kadar, 'ayrılıkta azap, birlikte rahmet vardır' ilkesi ile çalışmalarımızı gerçekleştirdik. Yüzyılı aşan kurum kültürümüzle tarımsal ürün ve emtialar üzerine düzenlenmiş finansal piyasalar açısından önemli çalışmalara imza attık. Yeni dönemde de seçilen her bir arkadaşım çıtayı daha da yükselteme hassasiyetinde olacağına yürekten inanıyorum. Çünkü bizim için esas olan; Konya'mıza, tarımsal üretim ve ticaretine, üyelerimize, sektöre hizmettir" dedi.

Yapılan seçimle oluşturulan Konya Ticaret Borsası Meclisi'nde 12 Kasım Cumartesi günü Yönetim Kurulu, TOBB Genel Kurul Delegeleri, Disiplin Kurulu Seçimi yapılarak temsilciler belirlenecek.

Diğer Haberler

Haber Arşivi

Konya Ticaret Borsası'nın 5 Kasım 2022 tarihinde gerçekleştirilen meslek komitesi asıl ve yedek üyeleri ile ve Borsa meclis asıl ve yedek üyeliği seçimleri sonrasında 12 Kasım 2022 tarihinde Yönetim K ... Devamı

Konya İl ve İlçeleri Meclis Üyeleri İstişare Toplantısı'na katılan Konya Ticaret Borsası Başkanı Hüseyin Çevik, tarımsal üretim ve ticaretinin aksamaması, ülkemizin gıda krizi yaşamaması için büyük ga ... Devamı

Konya Ticaret Borsası'nda meclis üyeleri ile bir araya gelen TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu, "Gelecekte dünyayı besleyen ülke dünyanın lideri olacak. Gelecek tarım-hayvancılık sektöründe" dedi.< ... Devamı

TOBB Oda- Borsa Akreditasyon Sistemi kapsamında Konya Ticaret Borsası, en yüksek puan ile A seviyesinde "TOBB Akreditasyon Sertifikası" alarak yine birinci oldu.

Konya Ticaret Borsası, hiz ...
Devamı

Ticaret Bakanı Mehmet Muş, Konya Ticaret Borsası Elektronik Satış Salonu'ndaki Gong Töreni'ne katıldı. Borsa'nın lisanslı depo yatırımı ASLİDAŞ'ı da ziyaret eden Bakan Muş, Konya'nın modern borsacılık ... Devamı