Haberler

İletişim : 0 332 342 14 44 E-mail: bilgi@ktb.org.tr      Tarih : 12.11.2022     Okunma Sayısı : 256

Konya Ticaret Borsası'nın 5 Kasım 2022 tarihinde gerçekleştirilen meslek komitesi asıl ve yedek üyeleri ile ve Borsa meclis asıl ve yedek üyeliği seçimleri sonrasında 12 Kasım 2022 tarihinde Yönetim Kurulu, Disiplin Kurulu, TOBB Delegeliği ve Meclis Başkanlık Divanı seçimleri yapıldı.

Meclis Başkanlığına Mehmet Büyükalim seçilirken yönetim kurulu şu isimlerden oluştu; Başkan: Hüseyin Çevik, Üyeler: Bahri Karapınar, Kazım Küçükçöğen, Mustafa Topcu, Mustafa Akdoğan, Servet Kayısı, Emin Gül.

Konya Ticaret Borsası Meclis Başkanlığı'na seçilen Mehmet Büyükalim, geçmişte olduğu gibi bugün ve yarın da birlik ve beraberlik içerisinde Türk ve Konya tarımına, tarımsal ticaretine değer katmak için çalışacaklarını söyleyerek, meclis üyelerine teveccühlerinden dolayı teşekkür etti.

Konya Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Çevik, birlik ve beraberliğin önemine değinerek, hizmet anlayışlarında istişare ve ortak aklı hep merkeze aldıklarını belirtti. "Yüzyılı aşan kurum kültürümüzle tarımsal ürün ve emtialar üzerine düzenlenmiş finansal piyasalar açısından önemli çalışmalara imza attık" diyen Çevik, "Borsamız adına kalıcı eserler bırakmak, borsamızı daha modern hale getirmek, mevcut çalışmalarımızı devam ettirmek için azimle ve hakkaniyetle çalışmaya özen gösterdik. Tüm üyelerimizle iletişim halinde olarak sorunlarımıza daha hızlı çözüm aradık. Her zaman çözüm odaklı düşünerek; üyelerimizden gelen talepleri her platformda, en yüksek sesle dile getirmekten hiç kaçınmadık. Yeni dönemde de seçilen her bir arkadaşımın çıtayı daha da yükselteme hassasiyetinde olacağına yürekten inanıyorum. Çünkü bizim için esas olan; Konya'mıza, tarımsal üretim ve ticaretine, üyelerimize, sektöre hizmettir" ifadelerini kullandı.

Cumhuriyetimizin ikinci yüzyılı olacak 'Türkiye Yüzyılı'nda da üretim, yatırım, ihracat, istihdam hedefleriyle çalışmaya, Konya'nın ve Ülkemizin tarımsal üretim ve ticaretine değer katmaya devam edeceklerini dile getiren Çevik, "Borsamız, tarım, gıda ve hayvancılığa yönelik sektörel komiteleri, 1.300'e yakın üyesi, tarımsal ticarete rekabetçilik, şeffaflık, derinlik katan Elektronik Satış Salonu, iştirakleri, yatırımları, A seviye akredite borsa özelliği, sosyal projeleri ve yüzyılı aşan kurum kültürüyle ülkemiz Ticaret Borsaları içinde etkin bir yapıdadır. Gelinen süreçte borsamız, dünyadaki tarımsal faaliyetleri yakından takip ederek tarımsal ticareti belli bir standarda kavuşturmaya çalışmakta, tarımsal ürün ve emtialar üzerine düzenlenmiş finansal piyasalar açısından etkin bir noktada hizmet vermektedir. Bu noktada etkinliğimiz arttırmaya devam edeceğiz. Allah hepimizin yardımcısı olsun. Bu vizyonda çalışmaya bizleri layık gören üyelerimize teşekkür ediyorum. Borsamız organ seçimlerinin Konya'mıza ve ülkemize hayırlı olmasını diliyor; göreve devam eden, yeni başlayan, görevi değişen arkadaşlarımıza başarılar diliyor, görevini devreden arkadaşlarımıza yaptıkları hizmetlerden dolayı teşekkür ediyorum" dedi.

Diğer Haberler

Haber Arşivi

Konya Ticaret Borsası'nda Meslek Komiteleri ve Meclis Üyeleri seçimleri tamamlandı. Geçtiğimiz Cumartesi günü gerçekleşen Meslek Komiteleri ve Meclis Üyeleri seçimleri olgunlukla, huzur ve sakin bir o ... Devamı

Konya İl ve İlçeleri Meclis Üyeleri İstişare Toplantısı'na katılan Konya Ticaret Borsası Başkanı Hüseyin Çevik, tarımsal üretim ve ticaretinin aksamaması, ülkemizin gıda krizi yaşamaması için büyük ga ... Devamı

Konya Ticaret Borsası'nda meclis üyeleri ile bir araya gelen TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu, "Gelecekte dünyayı besleyen ülke dünyanın lideri olacak. Gelecek tarım-hayvancılık sektöründe" dedi.< ... Devamı

TOBB Oda- Borsa Akreditasyon Sistemi kapsamında Konya Ticaret Borsası, en yüksek puan ile A seviyesinde "TOBB Akreditasyon Sertifikası" alarak yine birinci oldu.

Konya Ticaret Borsası, hiz ...
Devamı

Ticaret Bakanı Mehmet Muş, Konya Ticaret Borsası Elektronik Satış Salonu'ndaki Gong Töreni'ne katıldı. Borsa'nın lisanslı depo yatırımı ASLİDAŞ'ı da ziyaret eden Bakan Muş, Konya'nın modern borsacılık ... Devamı