Haberler

İletişim : 0 332 342 14 44 E-mail: bilgi@ktb.org.tr      Tarih : 08.02.2023     Okunma Sayısı : 1839

Deprem felaketinin yaşandığı 10 ilde ihtiyaç sahipleri için Konya Ticaret Borsası, yardımlarını aralıksız sürdürüyor. Üyelerinin desteği ile un, bakliyat ve gıda ürünlerini bölgeye ulaştırıyor.

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği'nin çağrısı üzerine AFAD Koordinasyonunda 81 ilde oda ve borsalar, depremzedeler için seferber oldu.

Deprem sonrası hemen harekete geçen Konya Ticaret Borsası (KTB), ihtiyaçlar için bölgeye un, bakliyat ve gıda ürünlerinden oluşan yardım TIR'larını Hatay'a ulaştırmaya başladı.

"Ülke olarak yüzyılın felaketini yaşadık" diyen KTB Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Çevik, "Kahramanmaraş, Hatay, Gaziantep, Kilis, Osmaniye, Malatya, Adıyaman, Diyarbakır, Şanlıurfa, Adana olmak üzere 10 ilimizi etkileyen 7.7 ile 7,6 depremler yüreğimizi yaktı. Millet olarak acımız ve kaybımız büyük. Ülkemizi yasa boğan depremlerin ardından yaraların sarılması için hemen harekete geçtik. İlk etapta AFAD koordinasyonunda un, bakliyat ve gıda ürünlerinden oluşan yardım TIR'larımızı hazırlayarak Hatay'a gönderdik. İletişim kanalları ve web sitemizde yardım hesap numaralarını paylaşarak nakdi yardım kampanyası başlattık. Üyelerimiz, sektörümüz omuz omuza verdi, tek yürek oldu. Bu süreçte destekleri için tüm üyelerimize, firmalarımıza, sanayicilerimize teşekkür ediyorum. Kardeşlerimizin bu kış günlerinde barınma, yiyecek ve içecek ihtiyaçlarını karşılamak adına milletimizin gösterdiği seferberlik gurur vericidir. Allah, hepsinden razı olsun" diye konuştu.

"Ülke olarak birlik ve beraberliği elden bırakmamalıyız. Bu zorlu günleri de tek yürek olup aşacağız" diyen Çevik, "Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın liderliğinde devletimizin tüm kurumları kordineli bir şekilde sahada çalışıyor. AFAD, Kızılay, Türk Silahlı kuvvetlerimiz, güvenlik güçlerimiz, arama kurtarma ekipleri, gönüllüler deprem bölgesinde özveriyle çalışıyor. Onlara yardımcı olmak, bölgedeki yaraların sarılması noktasında Konya Ticaret Borsası olarak yardımlarımızı sürdüreceğiz. Depremde hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Cenab-ı Allah'tan rahmet, yakınlarına başsağlığı, yaralananlara acil şifalar diliyorum. Rabbim ülkemizi her türlü afet ve felaketten korusun" dedi.

Diğer Haberler

Haber Arşivi

Elektronik Ürün Senedi (ELÜS) işlem faaliyetlerini yürütmek üzere yeniden yapılanan BorsaKonya Ürün Piyasası Aracı Kurumu (ÜPAK) AŞ, tarımsal emtia işlem piyasasına hız ve derinlik getirecek, daha faz ... Devamı

Selçuklu Belediye Başkanı Ahmet Pekyatırmacı, Karatay Belediye Başkanı Hasan Kılca ve Meram Belediye Başkanı Mustafa Kavuş, Konya Ticaret Borsası (KTB) Şubat Ayı Meclis Toplantısı'na katıldı.

...
Devamı

Konya Ticaret Borsası'nın ev sahipliğinde Konya il/ilçe Oda/Borsa Başkanları İstişare Toplantısına katılan TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu, oda/borsa başkanları ile birlikte çalışarak, Türk özel ... Devamı

Konya Ticaret Borsası Ekim Ayı Meclis Toplantısı'nda iş adamlarıyla buluşan Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, "Tarım şehri, tarımın başkenti olduğumuzu her platforma vurgulamaya ça ... Devamı

Konya Ticaret Borsası Meclisi Ekim Ayı Toplantısı gerçekleştirildi. Konya Ticaret Borsası Meclis Başkanı Mehmet Büyükalim'in açtığı toplantıda, soykırıma dönüşen Gazze'ye yönelik saldırıları dolayısıy ... Devamı