Haberler

İletişim : 0 332 342 14 44 E-mail: bilgi@ktb.org.tr      Tarih : 07.06.2023     Okunma Sayısı : 1333

TOBB 79. Genel Kurulu'nda Ticaret Borsaları Konsey Başkanlığına yeniden Konya Ticaret Borsası Başkanı Hüseyin Çevik seçildi. Çevik, "Talep ve beklentilerinin karşılanması için TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu ile Borsalarımızı en iyi şekilde temsil etmeyi sürdüreceğiz" dedi.

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB)'un 79. Genel Kurulu gerçekleşti. TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi'ndeki 79. Genel Kurul Başkanlığını Konya Ticaret Borsası (KTB) Başkanı Hüseyin Çevik yaptı. Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın da açılışını yaptığı Genel Kurul'da M. Rifat Hisarcıklıoğlu yeniden TOBB Başkanı seçildi. 79. Genel Kurulu'nu tamamlayan TOBB'da konseyler ilk toplantılarını gerçekleştirdi. Ticaret Borsaları Konsey Başkanlığına Konya Ticaret Borsası Başkanı Hüseyin Çevik, Başkan Yardımcılığına Ordu Ticaret Borsası Başkanı Ziver Kahraman, Aydın Ticaret Borsası Başkanı Fevzi Çondur seçildi.

TOBB BÜYÜK BİR AİLE

Seçimlerle ilgili açıklama yapan KTB Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Çevik, "Türk iş dünyası olarak 79. Genel Kurulu'muzu büyük bir coşku, heyecan ve kıvançla gerçekleştirdik. Dünya'ya örnek olan Türkiye'nin en büyük meslek örgütlerinden biri olarak 365 Oda/Borsa Başkanımız ve delegelerimizin oyları ile organ seçimlerini tamamladık. TOBB Başkanımız M. Rifat Hisarcıklıoğlu delegelerimizin tam desteğini aldı. Her daim Türk iş dünyasının yanında olan, 365 oda/borsa başkanlarımızla birlikte sorunlarımızı ve sıkıntılarımızı Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'a, hükümetimize iletme noktasında olağanüstü çaba sarfeden, genel kurulla birlikte yeniden başkanlığa seçilen M. Rifat Hisarcıklıoğlu'nu ve yeni yönetim kurulunu tebrik ediyor, başarılar diliyorum" dedi.

"Bizi büyük bir aile haline getiren, hizmet etme gücümüze güç katan ise Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Başkanımız M. Rifat Hisarcıklıoğlu'dur" diyen Çevik, şunları kaydetti: "Son 20 yılda Türk özel sektörümüz, yerli ve milli anlayışıyla üretimden yatırıma, istihdamdan ihracata önemli bir mesafe aldıysa bunda katkıları oldukça büyüktür. Bu anlamda sektörlerimizin sorun ve taleplerinin %97'ye yakınının çözümünü sağlayan başkanımıza teşekkürlerimizi sunuyorum. Sektörlerimizin temsilcileri olarak yeni dönemde de bir ve beraber olarak başkanımız M. Rifat Hisarcıklıoğlu liderliğinde bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra devletimizin '2023 Büyük Türkiye' hedefleri doğrultusunda çalışmaya ve fedakârlığa devam edeceğiz."

TOBB TİCARET BORSALARI KONSEY BAŞKANI 'ÇEVİK' OLDU

79. Genel Kurulu'nu tamamlayan TOBB'da konseyler olarak ilk toplantılarını gerçekleştirdiklerini ve Borsa başkanlarının teveccühü ile TOBB Ticaret Borsaları Konsey Başkanlığı'na yeniden seçildiğini belirten Çevik, "Bu göreve şahsımı layık gören ve destekleyen borsa başkanlarımıza teşekkür ediyorum. Önce Allah'ın izni sonra da onların desteği ile bu görevi layıkıyla yerine getirmeye, borsalarımızı en iyi şekilde temsil etmeye, sorunların çözülmesine çalışacağız. TOBB Başkanımız M. Rifat Hisarcıklıoğlu'nun söylediği gibi bizim hedeflerimiz büyük. Türkiye sadece bölgesinin değil, dünyanın ekonomik devi olacaktır. Bizler Türkiye Yüzyılı yolunda her şeye rağmen, inadına çalışıyor, inadına üretiyor, inadına büyüyoruz. Bu anlamda üst aklı temsil eden bir yapı olarak borsalarımızla birlikte ülkemiz ekonomisine güç katmaya devam edeceğiz. Yapılan Genel Kurul'un camiamıza, ülkemiz iş alemine hayırlı olmasını temenni ediyor, emeği geçenlere teşekkür ediyorum" dedi.

Diğer Haberler

Haber Arşivi

Konya Ticaret Borsası'nın ev sahipliğinde Konya il/ilçe Oda/Borsa Başkanları İstişare Toplantısına katılan TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu, oda/borsa başkanları ile birlikte çalışarak, Türk özel ... Devamı

Konya Ticaret Borsası Ekim Ayı Meclis Toplantısı'nda iş adamlarıyla buluşan Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, "Tarım şehri, tarımın başkenti olduğumuzu her platforma vurgulamaya ça ... Devamı

Konya Ticaret Borsası Meclisi Ekim Ayı Toplantısı gerçekleştirildi. Konya Ticaret Borsası Meclis Başkanı Mehmet Büyükalim'in açtığı toplantıda, soykırıma dönüşen Gazze'ye yönelik saldırıları dolayısıy ... Devamı

TOBB Ticaret Borsaları Konsey Başkanı ve Konya Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Çevik, Cumhuriyetin kuruluşunun 100. Yılı dolayısıyla mesaj yayınladı.

Kahramanlıkla dolu, zafer ...
Devamı

Konya iş dünyasını temsil eden Konya Ticaret Borsası, Konya Ticaret Odası ve Konya Sanayi Odası tarafından ortak bir açıklama yapılarak, Konyalı firmalar hakkında çıkarılan asılsız ve mesnetsiz dediko ... Devamı