Haberler

İletişim : 0 332 342 14 44 E-mail: bilgi@ktb.org.tr      Tarih : 24.10.2023     Okunma Sayısı : 2725

Konya iş dünyasını temsil eden Konya Ticaret Borsası, Konya Ticaret Odası ve Konya Sanayi Odası tarafından ortak bir açıklama yapılarak, Konyalı firmalar hakkında çıkarılan asılsız ve mesnetsiz dedikoduların Konya'nın ticari itibarına zarar verdiğinin altı çizildi. Açıklamada, "İş dünyamızın motivasyonunu olumsuz yönde etkileyen tüm söylenti ve dedikoduları şiddetle kınıyor, işletmelerimizin ticari itibarını zedeleyen dedikodulara itibar edilmemesi gerekliliğini hatırlatmayı görev biliyoruz" denildi.

Konya Ticaret Borsası Başkanı Hüseyin Çevik, Konya Ticaret Odası Başkanı Selçuk Öztürk ve Konya Sanayi Odası Başkanı Mustafa Büyükeğen tarafından yapılan ortak açıklama şu şekilde:

"Konya'mız güçlü girişimcilik ruhu, yatırım ve üretim motivasyonu ile Türk ekonomisinin taşıyıcı kolonlarından birisi haline gelmiştir. Müteşebbislerimiz, son dönemde ekonomide yaşanan tüm zorlu şartlara, pandemi döneminin getirdiği zorluklara, etrafımızdaki savaşlara ve yüksek enflasyona rağmen daha güçlü bir Türkiye hedefiyle yeni yatırımlar yapmaya, üretmeye ve istihdama devam etmektedir. Öncelikle yatırımlarıyla Konya'mızı böylesine güçlü bir üretim şehri haline getiren tüm firmalarımıza ve çalışanlarına yürekten teşekkür ediyoruz.

Ancak son dönemde her biri şehrimizin değeri olan bazı firmalarımızla ilgili, asılsız ve mesnetsiz dedikodular yapılmaktadır. Hiçbir gerçekliği olmayan, ahlaktan uzak bu tür dedikoduları üzüntü ile takip ediyoruz. Firma ismi telaffuz edilerek seslendirilen bu tür gerçek dışı söylentileri, Konya'ya yönelik bir algı operasyonu olarak değerlendirmekteyiz. Özellikle konkordato konusunu sürekli gündemde tutarak, firmalarımızın hedef alınmasını hem Konya'mıza hem de ülkemize ihanet olarak görmekteyiz. Ticaret Sicili Müdürlüğü verilerine göre 30 binin üzerinde firmaya sahip olan Konya'mızda 2023 yılı içinde konkordato ilan eden firma sayısı sadece 5'tir.

Konya iş dünyası olarak, işletmelerimizin şehrimizin ortak değeri olduğuna inanıyoruz. Bu anlamda iş dünyamızın moral ve motivasyonunu olumsuz yönde etkilemesi muhtemel tüm söylenti ve dedikoduları şiddetle kınıyor, işletmelerimizin ticari itibarını zedeleyen dedikodulara itibar edilmemesi gerekliliğini hatırlatmayı görev biliyoruz.

Firmalarımızın doğrudan hedef alınmasına izin vermeyeceğimizin altını çizerek, firmalarımıza zarar verebilecek her türlü davranış ve sözden kaçınılması, Konya'ya yönelik yeni bir algı operasyonuna izin verilmemesi konusunda uyarıda bulunuyoruz. Herkesi sorumlu davranmaya, daha fazla çalışmaya, daha fazla dayanışmaya, daha fazla birlik ruhu ile hareket etmeye davet ediyoruz.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur."

Diğer Haberler

Haber Arşivi

Elektronik Ürün Senedi (ELÜS) işlem faaliyetlerini yürütmek üzere yeniden yapılanan BorsaKonya Ürün Piyasası Aracı Kurumu (ÜPAK) AŞ, tarımsal emtia işlem piyasasına hız ve derinlik getirecek, daha faz ... Devamı

Selçuklu Belediye Başkanı Ahmet Pekyatırmacı, Karatay Belediye Başkanı Hasan Kılca ve Meram Belediye Başkanı Mustafa Kavuş, Konya Ticaret Borsası (KTB) Şubat Ayı Meclis Toplantısı'na katıldı.

...
Devamı

Konya Ticaret Borsası'nın ev sahipliğinde Konya il/ilçe Oda/Borsa Başkanları İstişare Toplantısına katılan TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu, oda/borsa başkanları ile birlikte çalışarak, Türk özel ... Devamı

Konya Ticaret Borsası Ekim Ayı Meclis Toplantısı'nda iş adamlarıyla buluşan Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, "Tarım şehri, tarımın başkenti olduğumuzu her platforma vurgulamaya ça ... Devamı

Konya Ticaret Borsası Meclisi Ekim Ayı Toplantısı gerçekleştirildi. Konya Ticaret Borsası Meclis Başkanı Mehmet Büyükalim'in açtığı toplantıda, soykırıma dönüşen Gazze'ye yönelik saldırıları dolayısıy ... Devamı