Haberler

İletişim : 0 332 342 14 44 E-mail: bilgi@ktb.org.tr      Tarih : 26.10.2017     Okunma Sayısı : 284

Çevik, "Kalifiye Elemanın İş Problemi Olmaz"
Necmettin Erbakan Üniversitesi (NEÜ) Gıda Topluluğunun düzenlemiş olduğu Un Fabrikalarında Yüksek Teknoloji Kullanımı ve Kalifiye Eleman konulu konferans Borsamız Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Çevik'in katılımıyla NEÜ Mimarlık ve Mühendislik Fakültesi konferans salonunda gerçekleşti.

Konuşmasına Borsamız hakkında bilgi vererek başlayan Çevik, Dünya, Türkiye ve Konya un sektörünün durumunu anlattı. Çevik, "Enerjiniz, petrolünüz olabilir ancak gelecek nesillere gıda güvenilirliği içerisinde bir gıda üretimi programı çıkarmak bunlardan daha önemlidir. Bu açıdan tarımsal üretim ve bu üretimin katma değer katılarak satılması gereklidir. Bunu sağlayacak olanlar ise sağlam bir sistem içerindeki yetişmiş kalifiye personeldir. Hammaddeyi tanıyan, iş akışına hakim, dünya ile entegre olarak bilgiliye ulaşabilen, aldığı teorik eğitimi pratik ile taçlandıran faydalı elemanlara her zaman ihtiyaç duyulacaktır. Nitekim önümüzdeki yıllarda bu özelliklere sahip elemanlara ihtiyacın daha da artacağı konuşulmaktadır. Kendini iyi yetiştirmiş kişiler her zaman piyasada yüksek maaşla iş bulabiliyor, iş kurabiliyor. Bu açıdan Borsamız, Sanayi Odamız, Ticaret Odamız, Türkiye Un Sanayicileri Federasyonu ve Orta Anadolu Un Sanayicileri Deneği ile Necmettin Erbakan Üniversitesi bünyesinde kurulan Değirmencilik Bölümüne desteğimiz sürecektir." dedi.

Çevik şöyle devam etti: "Biz de bunun için çalışmalar yürütüyoruz. İnşallah Konya olarak birinci önceliğimiz gıdanın üretiminde Türkiye'nin kalbi olmak. Bu anlamda su kaynakları da önemli. Bir yerde su yoksa hayat yoktur. İç Anadolu, Orta Anadolu üretime devam edemezse anayurdun direği yıkılır. Üniversitemizde hocalarımızın da bu anlamda araştırmalar yaptığını, bilimsel çalışmalar yürüttüklerini biliyorum. Bizler de üretimimizi artırmak için çalışmalarımıza devam edeceğiz."

Konferans sektör hakkında öğrencilerle interaktif konuşmalarla sona erdi.

Program NEÜ Rektör Yardımcısı Profesör Doktor Tahir Yüksek'in Borsamız Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Çevik'e hediye takdimi, ve hatıra fotoğrafı çekimiyle son buldu.

Diğer Haberler

Haber Arşivi

Konya'nın sorunları ve çözüm önerilerinin istişare edildiği toplantı Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı Ahmet Sorgun başkanlığında, Ticaret Borsası'nın ev sahipliğinde gerçekleştirildi.

Özelli ... Devamı

Konya'nın Yerli Otomobil Sevdası Bitmiyor

Milli otomobil yapımı için Cumhurbaşkanımızın Ortak Girişim Grubunun kamuoyuna tanıtılmasından sonra gözler, yerli otomobilinin nerede yapılacağına ç ... Devamı

Ziraat Mühendisleri Odası Konya Şubesi, S.Ü. Ziraat Fakültesi ve Genç ZMO'nun düzenlediği 'İstişare Toplantısı' Selçuk Üniversitesi Ziraat Fakültesinde yapıldı.

Mühendis adaylarına okul haya ... Devamı

15 Temmuz darbe girişimi sonrasında dezenformasyon kampanyasına karşı dünya başkentlerinde paneller düzenleyen SABAH Yazarlar Kulübü, bir dizi tematik buluşma gerçekleştirmek için 31 Ekim-1 Kasım tari ... Devamı

Bakan Fakıbaba Borsa kuranlar ve kuracak olanlar Konya Ticaret Borsası'nı örnek almalı. Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Dr. Ahmet Eşref Fakıbaba, Tarım Paydaşları İstişare Toplantısı'na katılmak ü ... Devamı