Haberler

İletişim : 0 332 342 14 44 E-mail: bilgi@ktb.org.tr      Tarih : 07.05.2018     Okunma Sayısı : 1169

KTO Karatay Üniversitesi, Konya Ticaret Odası, Konya Ticaret Borsası, Konya Sanayi Odası, Teknokent, MÜSİAD ve öğrenci topluluklarının düzenlediği "Kariyer Gelişim Zirvesi" programının açılışı gerçekleştirildi. KTO Karatay Üniversitesi tarafından sektör markalarını güçlendirmek ve nitelikli iş gücüne ulaşmayı kolaylaştırmak amacı ile 7-8 Mayıs 2018 tarihlerinde iki gün boyunca her sektörden 30 ulusal ve yerel firma stant açarak staj/iş başvurusu alacak.

Programın açılışına KTO Karatay Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Bayram Sade, Konya Ticaret Borsası Meclis Başkanı M. Namık Köklüsoy, KTO Karatay Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkan Yardımcısı Dr. Bekir Aydoğan, Konya Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü Emrah Keleş, PTT Başmüdürü Akın Akıncı, firma temsilcileri ve öğrenciler katıldı.

Gençler Ülkenin Teminatıdır

Programın açılış konuşmasını yapan Borsamız Meclis Başkanı M. Namık Köklüsoy: "Ülkemize en büyük hizmet, kaliteli ve donanımlı eğitim gören gençlerin yetiştirilmesidir. Hedef kalıcı bir başarı olmalıdır. Ülke olarak çok yol kat ettik. Refah toplumu olma yolunda ise kaliteli, katma değerli eğitim almış siz gençlere çok iş düşüyor. Eğitim bir maraton, bu yolda yapılacak hem bize hem sizlere düşen daha çok görev var. Mehmet Akif Ersoy 'Asım'ın nesli' derken gençlerin geleceğe en iyi şekil verecek bireyler olduğundan bahsetmiştir. Sizler ülkeye faydalı birer birey olarak yetişecek, Asım'ın neslini ayağa kaldıracak birer nefer olacaksınız inşallah. Karşımdaki gençlerin gözlerine bakınca, bu konuda ne kadar çok şanslı olduğumuzu, geleceğimizin emin ellerde olduğuna yürekten inanıyorum. Çünkü; sizler hem mazinin hem de geleceğin muhasebesini birlikte yapan aydınlık yarınların umut meşalelerisiniz. Her gün kendinizi yenileyerek, yükselirken, yüksek ahlaka önem vererek ülkemizi de yükselteceksiniz. Siz, bizim bin yıllık medeniyet aklımızı eyleme dönüştürecek, muhteşem tarihimizin mirasını sürdüreceksiniz. Sizin özgüveniniz, sizin azminiz bu ülkenin en büyük teminatı olmaya devam edecektir" dedi. Küresel Borsacılık Altyapısını Oluşturduk Ülkemizin geçmişten bu yana tarım ve hayvancılık ülkesi olduğunu söyleyen Köklüsoy, Türkiye'nin altyapısının, şartlarının ve insanlarının buna uygun olduğunu belirtti. Köklüsoy, " Bizler tarım ve hayvancılık sektörü olarak yerli üretim ve milli ekonomi düşüncesiyle hareket etmekte, yatırımlarımızı da bu hedefte yoğunlaştırmaktayız. Bizler yerli ve milli tarım ve tarımsal ticaret için kazan kazan anlayışı ile elektronik satış salonumuzu, lisanslı depolarımızı, ELÜS işlem platformumuzu hayata geçirdik. Milli Tohum ve Gen Teknolojileri Vadisi Projemizi de hayata geçireceğiz. Ürün İhtisas Borsası altyapısı ile inşallah ülkemizde kısa süreli fiyat dalgalanmalarının ve stoklama sorunlarının önüne geçmeye başladığını görmekteyiz. Tarımsal ticareti Türk Ekonomisinin merkezine, ait olduğu yere inşallah tekrar konumlandırarak, siz değerli gençlere yeni iş imkanları ve fırsatları sunacağız. Bugünkü gururumuzun esas nedeni ise dünya standartlarında eğitim almış, çevresindeki sorunlara duyarlı, yurttaşlık bilinci gelişmiş siz değerli gençlerdir. Hayallerinizi gerçekleştirirken, ailenize ve topluma olan sorumluluğunuzu unutmamanız en büyük dileğimdir." dedi.

Program KTO Karatay Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Bayram Sade ve KTO Karatay Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkan Yardımcısı Dr. Bekir Aydoğan'ın konuşmaları ile devam etti. Açılış konuşmalarının ardından firma stantlarına ziyaretler gerçekleştirilerek hatıra fotoğrafı çektirildi. Program fotoğraf çekimleri ve firma sohbetlerinin ardından sona erdi. Kariyer Gelişim Zirvesi 8 Mayıs 2018 tarihine kadar çeşitli aktivite, seminer, atölye ve organizasyonlarla devam edecek.

Diğer Haberler

Haber Arşivi

Konya Ticaret Borsası (KTB), Hükümetin başlattığı 'Enflasyonla Topyekun Mücadele' kapsamında en az yüzde 10 indirim kampanyasına tam destek verdi.

"Enflasyonla mücadelede Türkiye kazanacak" ... Devamı

Konya iş dünyası ortak bir açıklama yaparak, Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak tarafından açıklanan Enflasyonla Topyekun Mücadele Programına destek verdi. Konya Ticaret Odası, Konya Ticaret Borsa ... Devamı

"Panik yapmayın, strese kapılmayın. Bu süreci birlikte aşacağız"

Kur ve faiz oyununa karşı Konya iş dünyasının mesaisi devam ediyor. Türkiye ekonomisinin yüksek kur ve yüksek faizle dizginlen ... Devamı

Konya iş dünyasından ekonomik saldırılara karşı ortak açıklama:

"Devletimizin arkasındayız. İnanıyoruz ki, güzel günler yine ülkemizin ufkundan doğacak"

Konya Ticaret Odası, Konya ... Devamı

Sakarya Ticaret Borsası Başkanı Adem Sarı ve beraberindeki heyet Konya Ticaret Borsası'nı (KTB) ziyaret etti. Ziyaret kapsamında konuk heyete, TOBB Ticaret Borsaları Konsey Başkanı ve KTB Başkanı ve H ... Devamı