Haberler

İletişim : 0 332 342 14 44 E-mail: bilgi@ktb.org.tr      Tarih : 28.02.2020     Okunma Sayısı : 614

Konya Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Çevik, İdlib'te Esed Rejimi Güçleri tarafından yapılan alçak saldırıda şehit olan askerlerimizle ilgili başsağlığı mesajı yayınladı.

İdlib bölgesinde Esed Rejimi Güçleri tarafından TSK unsurlarına düzenlenen hava saldırısında 33 askerimizin şehit olduğunu ve 32 askerimizin yaralandığını ifade eden Konya Ticaret Borsası (KTB) Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Çevik, "Alçakça saldırıda şehit olan tüm kahramanlarımıza Allah'tan Rahmet, yakınlarına başsağlığı, yaralarımıza acil şifalar diliyorum. Şehitlerimizin acısı ülkemizin yüreğini yakmış ancak kanları yerde kalmamış ve kalmayacaktır. Türk Silahlı Kuvvetlerimiz tarafından saldırıyı gerçekleştiren Esed rejimi güçleri karadan ve havadan vurulmaktadır. Türkiye'nin Suriye sahasında devam eden haklı faaliyetleri, bayrağımıza uzatılan eller kırılana dek sürecektir. Türk Silahlı Kuvvetlerimizin bölgedeki rejim güçlerini hezimete uğratacağına olan inancımız tamdır" dedi.

"Türkiye, Suriye'de başlatılan iç savaşın en başından bu yana bölgenin istikrarının korunmasını istemiş, Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan, gerek Suriye'de kalıcı barışın sağlanması gerekse terör örgütlerinin yok edilmesi ile ilgili Türkiye'nin kararlı tutumunu her platformda en gür şekilde ifade etmiştir" diyen Çevik, şunları söyledi: "Ancak uluslararası alanda Türkiye'nin haklı mücadelesi dikkate alınmamış, Rusya destekli Esed rejiminin yaptığı saldırılar görmezden gelinmiştir. Askerlerimize yönelik yapılan son saldırı da Türkiye'nin haklılığını bir kez daha göstermiştir. Türkiye, son saldırıyla birlikte hedeflerinden dönmeyeceğini dünyaya ilan etmiş ve Esed rejimine karadan ve havadan ağır darbe vurmaya başlamıştır. Gelinen süreçte artık Astana süreci tarafları başta olmak üzere tüm uluslararası toplum üzerine düşen sorumluluğu yerine getirmelidir. Gün sessiz kalma değil, milli birlik ruhuyla, bir ve beraber olma günüdür. Öte yandan bütün vatandaşlarımız, özellikle sosyal medyadaki bilgi kirliliği ve provokasyonlara karşı dikkatli olmalıdır. Devletimiz tüm kurumlarıyla gerekeni yapmaktadır. Kimse aramıza fitne ve fesat sokamaz, bizi birbirimize düşman edemez. Türkiye'nin iş dünyası olarak dualarımızla ve bütün gönlümüzle devletimizin ve kahraman askerlerimizin yanındayız. Cenab-ı Hak Mehmetçiğimizi korusun, Ordumuzu muzaffer kılsın. Yar ve yardımcımız olsun."

Diğer Haberler

Haber Arşivi

Üyelerimizin finansman sorunlarının giderilmesine katkı sağlamak üzere 2020 Nefes Kredisi başlamıştır.

2020 Nefes Kredisi, Cirosu 25 Milyon TL'nin altında olan küçük işletmelerimizin faydal ...
Devamı

Koronavirüs (COVİD-19) salgınına karşı ülkemiz büyük bir mücadele vermektedir.

Bu bakımdan virüsün olumsu etkilerini ortadan kaldırmak için Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın açıkladığ ...
Devamı

Koronavirüs (Covid-19) salgınından etkilenen iş âlemine destek olunması amacıyla İŞKUR tarafından "Kısa Çalışma Ödeneği" başvuruları alınmaya başlanmıştır. Bilindiği üzere kısa çalışma ödeneği; genel ... Devamı

Ortaya çıkan yeni tip Koronavirüs ( Covid-19 ) isimli hastalığa karşı devletimiz tüm kurumlarıyla etkin koruyucu önlemler almaya devam etmektedir. Gerek Sağlık Bakanlığı gerek Ticaret Bakanlığı söz ko ... Devamı

Konya iş dünyası: Paniğe gerek yok. Konya iş dünyası; Koronavirüse karşı paniğe gerek yok, ülke olarak yeterli gıda stoku, gıda üretimi ve sağlık ürününe sahibiz.

Konya Ticaret Odası (KTO), K ...
Devamı